İçeriğe geç

SAYIN DENİZ BAYKAL

Telefonla arayıp 2 dakika görüşme sonucu onayını alıp yazdığım yazım (gelecek 100 yıl)

SAYIN DENİZ BAYKAL

Konu: Gelişmiş Ülkeler seviyesinde, Ülkemizi gelecek 100 yıla taşıyacak üniversitelerimizin Ankara merkezinde sıkışıp kalmış durumlarından kurtarılmasının, Zırhlı Birliklerin alandan çekilmesi ile boşalan Kamu alanına ÜNİVERSİTELERİMİZİN TAŞINMASININ gerçekleşmesi ile; ÜLKEMİZ, Ortadoğu ve Balkan Ülkeleride dahil olmak üzere GENÇLERİMİZE yüksek seviyede eğitim verilmesinin mümkün hale geleceği inancını taşımaktayım.

AÇIKLAMALARIM:

1) Dış kapı-Cebeci-Sıhhiye-Saman pazarı ve Beş evler Bölgesinde bulunan;
Devlet Üniversitelerinden: Ankara Sosyal Bilimler üniversitesi – Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi – Ankara Üniversitesi – Gazi Üniversitesi gibi üniversitelerin
Ankara şehrinin hızlı gelişmesi sonucu şehrin merkezinde sıkışmalarından (Eski imar planına göre yol ve inşa edilen yapılardan) kaynaklanan: Genişleyecek yerlerinin olmaması- otopark sıkıntısı- yeşil alan ile spor yapacak alanlarının olmaması – ulaşım ile okuyanların ve okutanların konaklama sıkıntılarının olmasıda dikkate alındığında, zorluklar içerisinde okuyan ve okutanların mutsuz olduğu, eğitimde kalitenin yakalanamadığı görülmektedir.

2) Dünyada gelişen teknolojiye göre geleceğin mesleklerine uygun, açılacak yeni üniversiteler için Yurtdışında Öğretim görevlisi yetiştirilmesi

3) ZİRAAT FAKÜLTESİ: Okuyanın ve okutanın (büyük alan içinde) Milli Ziraat Politikasına uygun
“AR-GE” Araştırma, Geliştirme, gereç ve Alanına sahip olması ile verilecek TATBİKATLI EĞİTİMDEN sonra Ziraat Mühendisi –Çiftçi-Köylü arasında Güvenin sağlanabileceği ve Ülkemizde Alaylı- Mektepli kavgasının biteceği.

4) VETERİNERLİK FAKÜLTESİ:
Büyük uygulamalı alan içinde “AR-GE” yapılabilecek Avrupa ve AMERİKA gibi gelişmiş ülkelerin standartlarına sahip olması ile, Hayvancılıkta ülkemizi bu günkü güç durumdan kurtaracak şeklin dizayn edilmesi.

5) ECZACILIK FAKÜLTESİ:

a) Ziraat Fakülteleri kontrolünde ŞİFALI BİTKİLER yetiştirilmesi

b) Eczacılık Fakültesinin “Farmakoloji” klinik araştırma, ilaç geliştirme çalışmaları ile Uzak Doğu ülkelerinde olduğu gibi Ülkemizde bulunan şifalı bitkileri ilaç haline dönüştürmesi.
Geliştirilen bu ilaçların Doktor kontrolünde “reçete” ile kullanılmasının sağlanması, AYRICA Dünya Ülkelerine ihraç edilmesi.
“Bu konuda kendini yetiştirmiş bilim adamlarımızın da katkısı olacağına inanıyorum.
İlaç maddi giderimiz bakımından Ülke ekonomimize büyük maddi katkısı olacağına inanıyorum.
“Sayın Baykal yıllar önce üç kapılarda Eczanesi olan Nur içinde yatsın Eczacı Necef abimizin yaptığı doğal ilaçlarla (Doktorun teşhisine göre) çok kişinin iyileştiğini yaşadık, gördük ve duyduk.

6) ÜSTÜN ZEKALILARIN EĞİTİMİ
Üstün zekalı çocuklarımız ve gençlerimizin üst düzeyde “Profesör destekli” Özel eğitim almalarını sağlamak amacı ile üniversiteler ile aynı alanda gerekli okulların açılması.

7) SİLİKON VADİSİ ve TEKNOPARK KAVRAMI(İNTERNETTEN ALINTI)
Ülke ekonomisine katkıda bulunacak öğrencilere, girişimcilerle çalışma fırsatı veren merkezdir. AR-GE çalışması yürütecek firmaları buluşturur.
Teknoloji ve yönetime dair BECERİLERİN paylaşımını sağlar. Asıl amacı üniversitelerde ve araştırma merkezlerindeki teorik bilgi ve hedefleri teknoloji ile birleştirerek yeni ürünler elde etmek ve Firmalar ile Devlet ve diğer kurumlar arasında, iş birliğini sağlamak olduğunda dikkate alındığında, Dünya çapında JAPONYA –GÜNEY KORE-Malezya- A.B.D.- İNGİLTERE deki Ekonomiye katkısı dikkate alınarak YENİ KAMU ALANI içinde Silikon Vadisinin kurulmasını.

8) HASTANELER
Cebeci –Saman Pazarı- Sıhhiye üçgeninde sıkışan HASTANELERİN şehrin imar durumu-Trafik- Alt yapı ve ihtiyaca göre bir kısmının Zırhlı birlikler Kamu alanına taşınmasının uygunluğunun araştırılması.

9) YARIŞ PİSTİ
Yollarda yarışarak veya akrobatik hareketler yaparak diğer sürücülerin yaşamını tehdit eden kural tanımaz sürücüler ile Teknolojik AR-GE denemelerinde kullanmak üzere yarış pisti yapılması halinde. “Dünya motosiklet şampiyonumuz KENEN SOFUOĞLU gibi şampiyonlarda kazanabiliriz”

10) SPOR KOMPLEKSİ ve BÜYÜK PARK
Spor ve Sosyal faaliyetler ile hizmet verecek “Hamza Yerlikaya spor kompleksi benzeri kompleksin amacına uygun DİZAYN edilmesi”
Sahaya uygun Barcelona- Paris- Berlin- Avrupa’nın diğer şehirleri ile Amerika ve Uzak Doğu ‘da yıllar önce yapılan halen hizmet veren PARKLARIN Büyük havuzları, koşu alanları, büyük yeşil alanları “kaz-kuğu-ördek-sincap gibi yabani hayvanları” ile her kesime sunulan bir yaşamın Ankara’ya kazandırılması. Ayrıca CAFE /Restoran/ Sinema-Tiyatro/AVM/Otellerin vs. otellerin ve öğrenci ve personel için sosyal tesislerin düşünüldüğü alanın olması.

11) Üniversitelerimizi yukarıda belirttiğim hususlar dikkate alınarak yeni yerlerine taşınırlar ise EĞİTİMDE KALİTELİ HİZMET alınabilir.
AMERİKA 3500 ÜNİVERSİTE ve yüksekokulunda kaliteli eğitim hizmetini Dünyaya satıyorsa.
Türkiye olarak ulaşacağımız kaliteli eğitim hizmetini bizde çevremiz ülkelere satabiliriz.

SONUÇ:

Ankara’ya kazandırılması düşünülen ÖZEL PROJENİN Ülkemiz Bilim adamları –Avrupa bilim adamları ile beraber araştırılıp geliştirilebileceği inancını taşımaktayım.
PROJE; Gücü bir alana toplayarak, kaliteli eğitimin alınması ve alınacak randımanın arttırılması.
ÖZEL NOT: Devletimizin Bekası için göstermiş olduğunuz insanüstü çalışmalarınızdan, cesaretinizden bu yazıyı hazırlamam için beni cesaretlendirmenizden dolayı sonsuz saygı ve selamlarımı sunuyorum “Allah sizi ve sizin gibi cesur insanları korusun”

3/MART/2017

Ali Şekerci

Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir