İçeriğe geç

SAYIN BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ

SAYIN MENDERES TÜREL – SAYIN ÜMİT UYSAL

SAYIN HAKAN TÜTÜNCÜ – SAYIN MUHİTTİN BÖCEK

KONU: İnşaatı devam eden Konyaaltı Plaj yolunun Kuzeyinde bulunan “Arpasuyu – Kuşkavağı – Altınkum – Gürsu – Liman” mahallelerinde oturan mahalle sakinlerinin çoğunluğunun özel garajı veya

kısıtlı özel otoparkları olması nedeni ile evlerimize yakın otopark olarakta kullandığımız ARA YOLLARIN Bugünden bazı yerlerde düzensiz park eden arabalardan dolayı %70 – %90 a yakın dolu olduğuda dikkate alınarak.

PROJEDE KISMİ OLARAK KAPATILAN SAHİL YOLUNUN ALTINA YOL ALTI OTOPARKI YAPILMASI.

1 – 1.Alternatif: Sahili yazın kullanacak olanlar ve sahile cepheli iş yeri ve apartman sakinleri için yol altına otopark yapılması ( Büyükşehir yetkililerini 1,5 – 2 Senedir yazılı uyardım)

2 – 2.Alternatif: 7 Mehmet – Su Otel – Akvaryum – Yeni Atatürk heykeli kavşağına kadar (orta yeşil alanda dahil) yolun altına 7 – 8 katlı otopark yapmaya müsait alanın. (Projenin insan asansörlü otopark olarak yapılmasını)

3 – Konya altı Plaj yolunun Karayolları tarafından yapılırken eski yaya kaldırımının atıl hale getirildiği.

Atıl hale getirilen ESKİ kaldırımın yeni projenin içine dahil edilmesini.

4 – Yeni Projede kısa otopark ve toplu taşıma indirme bindirme yeri olarak gösterilen alanların tek şerit halinde hareket eden taşıtların kullanımını zora ve tehlikeli hale sokacağı,bugünden görülmektedir.

Projede gösterilen Bu yerlerin otopark dışında geçici yolcu indirme bindirme yeri olarak kullanılmasında araçların giriş ve çıkışının rahat olması için park alanı uzunluğunun dikkate alınmasını.

5 – Antalya genelinde yaptığınız ve Yapacağınız Otoparkları bedava veya düşük bir bedelle kullanmaya açarsanız geleceğin otoparklarının yapılmasını engelliyor olursunuz.

Otopark kira gelirlerini yeni otoparklar yapılması için bir havuzda toplayarak yeni otoparklar yapılmasını…

SONUÇ: BÜTÜN İTİRAZLARIMIZA ,(3 Mahalle Muhtarlarımız ile)Yazılı talep ve İKAZLARIMIZA rağmen. Kızılsaray Mah. Dolaplı dere Cad. Güllük cad. – Şarampol Cad. Çatal köprü caddesine bağlamayarak trafiği kilitlediniz ve bütün ara yollarımızı otopark CEHENNEMİNE teslim ettiniz. BU CEHENNEMİ KONYAALTINDA(Gürsu) OTURAN BİZLEREDE YAŞATMAMANIZ DİLEĞİ İLE.

Saygı ve selamlarımla. Tlf. 0 532 672 41 33

Ali Şekerci

Tarih:Genel

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir